انتخابات

آقای جلایی‌پور، رسما عذرخواهی کنید

آقای جلایی‌پور، رسما عذرخواهی کنید

یکی از ایراداتی که ما اصلاح‌طلبان همواره از بخش حاکمیتی نظام گرفته‌ایم این بوده است که این نهادها در مقابل اختیارات و عملکرد خود پاسخگو نبوده و هیچگاه پاسخی برای رفتار خود به مردم ارائه نکرده‌اند.

این ایراد صحیحی است و همواره باید بر آن اصرار ورزید تا تمام ارکان حاکمیت را به پاسخگویی، اصلاح اشتباهات خود و احیانا عذرخواهی بابت اشتباهات خود وادار ساخت.

حال از کسانی که چند دهه به دنبال جاری ساختن این سنت حسنه در تمام ارکان حاکمیت هستند، انتظار می‌رود در مقابل عملکرد خود پاسخگو باشند و ضمن اصلاح اشتباهات خود، نسبت به عذرخواهی از کسانی که با رفتار خود جفایی در حق ایشان رفته است اقدام کنند.

در فضای تبلیغات انتحاباتی آقای دکتر جلایی‌پور که انتظار می‌رفت به عنوان استاد دانشگاه در اظهارات خود به جوانب علمی اظهار نظر خود توجه داشته باشند، متأسفانه بدون ارائه مستند قابل دفاع علمی، نظرسنجی یک مجموعه دانشگاهی که سابقه درخشانی در نظرسنجی در حوزه‌های مختلف داشته است را زیر سوال برد. همین امر ضمن آنکه موجب انحراف اذهان بدنه و سران اصلاح‌طلب در فرآیند انتخابات شد، عملا در حق جوانان عزیزی که بی چشمداشت به دنبال یک فعالیت علمی و دقیق هستند جفا روا داشت.

حضرت استاد؛ بنده به عنوان یک فعال اصلاح‌طلب با سابقه بیش از ۲۵ سال فعالیت در جهاد دانشگاهی و وزارت علوم، شهادت می‌دهم که تیم مدیریتی ایسپا از بدو تأسیس تا کنون علی‌رغم چندین تغییر مدیریتی که با سلائق مختلف سیاسی نیز همراه بوده است، همواره تلاش کرده بدون جانبداری از گروهی خاص، یک خروجی علمی دقیق و قابل دفاع عرضه کند و تجربه دو دهه زحمات ایشان مؤید این تلاش علمی از طرف تمامی سازمان‌های همکار و عموم مردم بوده است؛ ضمن آنکه نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری اخیر نشان داد که نظرسنجی این مجموعه تا چه اندازه دقیق و قابل اعتماد بوده است.

متأسفانه جنابعالی از جمله افرادی بودید که اظهار نظر غیرعلمی و غیرکارشناسی ایشان نه تنها بسیاری از افراد شاخص اصلاح طلب را به اشتباه انداخت بلکه موجب شبهه در حق این مجموعه ارزشمند و زحمات ایشان شد.

انتظار می رود امثال جنابعالی با پذیرش اشتباه، الگوی مناسبی برای دیگران بر جای بگذارید.

بیایید ما مثل شورای نگهبان نباشیم و جفای خود را جبران کنیم.

حسین وفاپور (عضو شورای مرکزی انجمن مدرسین دانشگاه‌ها)

خبرهای مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا