اخبار انجمن

بیانیه هیأت‌رئیسه جبهۀ اصلاحات ایران

به مناسبت گرامی‌داشت ۱۲ فروردین؛ «روز جمهوری اسلامی ایران»

به نام خدا

دوازدهم فروردین روز تاریخ‌سازی در تقویم سیاسی ملت بزرگ ایران است.
نزدیک به یکصد سال مبارزه و مجاهده نسل‌های متعدد آزادی‌خواه و عدالت طلب برای محدود و مشروط ساختن قدرت مطلقه در چارچوب رای و اراده جمهور ملت در روز دوازده فروردین ۱۳۵۸ کمتر از دو ماه پس از بزرگترین انقلاب مردمی جهان با رجوع به رفراندوم ملی به ثمر نشست و‌ نظام «جمهوری اسلامی» متولد شد.

جمهوری اسلامی نظام مطلوبی برای ملت ایران بود چرا که استقلال و آزادی و حذف استبداد و نفی استکبار را وعده می‌داد. این چنین نظامی را باید پاسداشت و روز تجلی آن را گرامی‌ داشت. حقیقت آن است که اگر شکافی میان ملت و حکومت به وجود آمده با میزان انحراف از معیارهای اصیل جمهوری اسلامی متناسب است.

جنبش اصلاحات از نقطه آغاز خود به دنبال احیای آرمان‌های اصیل نظام جمهوری اسلامی و بازگشت از مسیرهای انحرافی و پر کردن شکاف دولت-ملت بوده و امروز نیز بر همان طریق در پی احیای آرمان‌های اصیل ملت آزاده و عدالت‌جوی ایران است.

ضمن گرامی‌داشت روز جمهوری اسلامی به روان پاک بنیان‌گذار بزرگ نظام، امام خمینی (ره) و همه شهیدانی که جان شریفشان را در جهت استقرار و اعتلای این نظام فدا کردند، درود می‌فرستیم و از خداوند توفیق اصلاح امور، سربلندی ایران عزیز، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به معنای واقعی این کلمات و همچنین افزایش رضایت، رفاه و امنیت ملت ایران را مسألت
می‌نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا