تحلیلسیاسی

سخنان فریدون عباسی درباره نطنز حاشیه‌ساز شد + ویدئو

سخنان و لحن و بیان تمجید آمیز فریدون عباسی رییس کمیسیون انرژی مجلس و رییس سازمان انرژی اتمی در تلویزیون پیرامون حادثه نطنز بحث برانگیز و حاشیه ساز شده است.

عباسی جزییات بیشتری از حادثه را شرح داد و گفت: “انفجاری پیچیده به پست برق در عمق پنجاه متری زمین آسیب زده و سیتم برق مجموعه را از بین برده است.

او که در یک برنامه تلویزیون سخن  با بیان اینکه “طراحی دشمن خیلی قشنگ بوده. من علمی به قضیه نگاه می‌کنم.” افزود: «آن‌ها فکر کردند و متخصصان خود را به کار گرفتند و به گونه‌ای انفجار صورت گرفته است که هم سیستم توزیع برق آسیب ببیند و هم کابلی که از سوی باطری‌ها می‌آید. به این دلیل که ماشین سانترفیوژ نباید برقش قطع شود.

اظهارات عباسی بازتاب وسیعی در رسانه های فارسی زبان خارج از کشور داشته است و بسیاری همین جمله او را به عنوان تیتر خبر خود انتخاب کردند.

لحن و ادبیات فریدون عباسی استفاده از عبارت “خیلی قشنگ” با واکنش کاربران شبکه های اجتماعی روبه رو شده است.

محمود صادقی نماینده پیشین مجلس در این رابطه نوشت: “از این قشنگ تر می‌شه گزارش جزئیات آثار خرابکاری را به دشمن داد؟!”

مصطفی فقیهی روزنامه نگار هم نوشت: «آیا اساساً تمجید از اقدام خرابکارانه‌ی دشمن،آنهم از سوی رییس سابق سازمان انرژی اتمی و نماینده مجلس انقلابی و در آنتن زنده تلویزیون، عقلانی‌ست؟!

خدا نکند این قبیل افاضات،از سر حقد و کینه یا خوشحالی از «حال‌گیری» دولت و دکترعلی اکبر صالحی باشد که اگر چنین باشد؛ یاللعجب و وا اسفا!»

کاربری در این رابطه نوشته است: “فریدون عباسی انقد خوشحال بود که یک لحظه فکر کردم در حال تماشای تلویزیون إسرائیل هستم و او هم کارشناس موساد که در حال دادن گزارش عملیات.”

فرد دیگری هم به خطاهای امنیتی در دوره ریاست عباسی بر سازمان انرژی اتمی اشاره کرده و نوشته است: «جناب فریدون عباسی خیلی خوب ماجرا را شرح دادی دستت درد نکنه راضی به بیان این همه جزئیات نبودیم هر چند یادمان هست در زمان رییس شما تمام محرمانه های صنعت هسته ای از رسانه پخش و حاصلش شد ویروس استاکس نت.»

کاربر دیگری هم نوشته “کم مونده بگه دستشون درد نکنه”. برخی نیز این سوال را مطرح کرده اند که آیا عباسی نماینده مجلس ایران است؟

منبع: پیام اقتصاد

https://t.me/payame_eghtesad/7413

منبع
fararu

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا