انتخاباتخوزستان

جناب آقای رئیسی، آیا مشارکت ۴۱٪ را اقتدار داخلی می دانید؟

نامه به آقای رئیسی

جناب آقای سید ابراهیم رئیسی
ریاست محترم قوه قضاییه و کاندیدای محترم ریاست جمهوری اسلامی دوره سیزدهم
با سلام
در مناظره سوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در روز شنبه ۲۲ خرداد، فرمودید که اقتدار در خارج، از اقتدار در داخل می گذرد. از قضا همه کسانی که از گسترش مشارکت سیاسی مردم در سرنوشت خود سخن می گویند، هم دقیقا از این نظریه دفاع می کنند که این گسترش مشارکت سیاسی مردم و احزاب و گروه هاست که می تواند اقتدار داخلی بیافریند و با این اقتدار است که نمایندگان ایران در مذاکرات بین المللی چه با دول غرب یا شرق، می توانند در میز مذاکره، با اقتدار حاضر شوند ولی متاسفانه آن چه شاهد هستیم آن است که با سیستم برگزاری انتخابات و حذف نیروهای سیاسی در انتخابات مجلس یازدهم و در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، در اسفند ۹۸ شاهد مشارکت ۴۲٪ بودیم و طبق آخرین نظرسنجی های موجود معتبر، میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هم در همین حد ۴۱٪ است.

آیا مشارکت ۴۱٪ را اقتدار داخلی می دانید؟

آیا شرایط امروز سیاسی انتخابات ۱۴۰۰ که اصلاح طلبان، کاندیداهای قوی و مطلوب خود را در صحنه انتخابات نمی بینند، اقتدار داخلی می دانید؟

آیا رد صلاحیت کسانی که در سابقه خود ریاست مجلس، معاونت رئیس جمهور، وزارت، نمایندگی مجلس دارند، اقتدار داخلی نظام است؟

آیا با عدم وجود شرایط مشارکت اکثریت مردم در انتخابات و در نتیجه عدم حضور اکثریت مردم، دولت منتخب، می تواند خود را دولت با اقتدار بداند و از منافع ملی ایران در صحنه بین المللی، دفاع کند؟

آیا شما هم اعتقاد دارید که راه اقتدار داخلی از اعتماد متقابل مردم به دولت و نظام و گسترش مشارکت واقعی مردم در انتخابات و همه عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی کشور می گذرد؟

محسن صنیعی
عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز و عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها

خبرهای مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا