اخبار انجمنانتخابات

آتش ابراهیم بر جان سلامت!/ انتقادها از تجمع ستاد آقای رئیسی در اهواز

مجید مرادی

مدرسین پرس: همایش انتخاباتی ستاد آقای رئیسی در اهواز واکنش های زیادی را در فضای مجازی به دنبال داشت، از عکس‌های تجمع مردم در همایش بدون رعایت موازین بهداشتی گرفته تا تصاویر انبوهی از اتوبوس‌های حامل مردم از استان‌های همجوار به محل همایش. در زیر به چند واکنش به این مراسم می‌پردازیم:

 آتش ابراهیم بر جان سلامت!
مجید مرادی
میتینگ چند ده هزار نفری ابراهیم رئیسی در ورزشگاه اهواز بزرگ ترین تجمع مردمی در دوران کرونا در دنیاست.
حتی در ورزشگاه های انگلیس که تعداد قربانیانش تک رقمی شده است تعداد اندکی برای تماشای فوتبال به ورزشگاه ها راه می یابند.

اما قاضی القضات ما باکی از کرونا ندارد و یادش رفته که کرونایی هست. او دنبال ترک فعل مدیران دولت است تا از آن ترک فعل ها جرمسازی کند اما به فعل خودش التفاتی ندارد که آتش به جان سلامت زده است.

پروتوکل‌های وزارت بهداشت اجازه برگزاری مجامع شرکت های تعاونی را هنوز نمی دهد که تعداد اعضایشان از صد نفر هم فراتر نمی روند اما گویا برای ابراهیم رئیسی آتش کرونا هم گلستان است.
میزان پای بندی این نامزد به قانون از همین میتینگ پرشکوه پیداست.، چقدر خوب است که او دیداری هم با مدافعان حریم سلامت در اهواز داشته باشد و به آنان بشارت دهد.
سلامت در آغوش آتش ابراهیم!

آفتاب نیوز نیز نوشت: به گزارش دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، در اطلاعیه این دانشگاه در خصوص حواشی برگزاری تجمع روز گذشته انتخاباتی در ورزشگاه تختی اهواز، آمده است: “دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای برگزاری این مراسم در نامه‌ای به مسئول شورای هماهنگی کاندیدای مذکور، با اشاره به مصوبات هفتادمین جلسه ستاد ملی کرونا خواستار رعایت دستورالعمل‎های بهداشتی در حین برگزاری مراسم شده بود و حتی فراتر از کار ویژه و ماموریت خود با دغدغه حفظ حداکثری سلامت شرکت‌کنندگان با استقرار بیش از ۷۰ نفر نیروی بهداشتی قبل از شروع مراسم نسبت به غربالگری مراجعان، تب سنجی، انجام تست رپید و توزیع ماسک نیز اقدام‌ کرده بود، لکن دعوت عمومی منجر به حضور تعداد زیادی از شهروندان و هم‌استانی‌ها در این مراسم شد چنانکه متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی را تحت‌الشعاع خود قرار داد.

محمد دلاوری مجری صدا و سیما نیز به این برنامه واکنش نشان داد و به جهت عدم رعایت موارین بهداشتی در آن مراسم اعتراض کرد و اخذ مجوز را برای برگزاری آن کافی ندانست و نسبت به عواقب آن به برگزار کنندگان مراسم هشدار داد.

در فضای مجازی نیز اطلاعیه ای منتسب به ستاد انتخاباتی دکتر محسن رضایی نیز به شرح زیر منتشر شد:

 اطلاعیه مهم ستاد انتخاباتی دکتر محسن رضایی

✅ مردم شریف خوزستان
✅ ریاست محترم محترم مجلس خبرگان رهبری

✅ ریاست محترم ستاد ملی مبارزه با کرونای کشوری

✅ ریاست محترم ائمه جمعه استان خوزستان

✅ ریاست محترم شورای سیاستگذاری ائمه ی جمعه کشور

✅ استاندار محترم خوزستان

✅ فرمانده محترم ناحیه انتظامی خوزستان

با عرض سلام و ادب

بی شک، تبلیغات و چگونگی آن برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات، امری بسیار پسندیده و نیکوست؛ اما نگاهی به شیوه و الگوی نمایش انتخاباتی جناب آقای رئیسی در اهواز نشان داد که متاسفانه این الگو، بیشتر به رزمایشی برای نمایش قدرت به معنای قدرت بود و نه یک همایش انتخاباتی.!

بی توجهی آشکار به شیوه نامه های بهداشتی و منشورهای قانونی، حرفه ای و اخلاقی انتخابات به دلایل زیر نادیده گرفته شده است.
از مسئولان محترم شورای نگهبان و مراجع ذیربط خواستار پیگیری موضوع پیش از برگزاری انتخابات هستیم.

عمده تخلفات مشاهده شده در جریان برگزاری همایش تبلیغاتی آقای رئیسی در ورزشگاه اهواز به شرح زیر است:

۱– حمایت بعضی از ائمه جمعه استان و ملاقات آنان در دیداری خصوصی که بر خلاف اصل بی طرفی ائمه جمعه به عنوان نهاد حاکمیتی است.

۲– تبلیغات و فراوانی هزینه ها و ریخت وپاش های اشرافی توسط حامیان ستادی جناب رئیسی با سوءاستفاده از اموال عمومی بادستور و حمایت برخی از مدیران فرصت طلب دولتی در استان خوزستان

۳– بسیج و اعزام گسترده مردم از روستاها و شهرستانهای استان و استانهای همجوار برای حضور در ورزشگاه تختی و هماهنگی برخی از مدیران دستگاههای دولتی و نظامی و مذهبی .

۴– ایجاد مزاحمت گسترده برای مردم و فعالان اقتصادی و کسبه بازار در تعطیل کردن هسته مرکزی و خیابانهای منتهی به آن و رعب و وحشت و حضور یگانهای نظامی و ممنوعیت های رفت و آمد توسط نیروی انتظامی در سطح استان و شهر اهواز.

۵– بی توجهی به سلامت و بهداشت مردم در جلوگیری از بیماری کرونا به دلیل حاکمیت دوگانه در حفظ سلامتی مردم در تبلیغات انتخاباتی آقای رئیسی در شهر اهواز.

۶– ضعف مدیریت کرونایی استان خوزستان با وجود نمایش های مقتدرانه در جلوگیری از برگزاری انواع مراسم محلی با تعداد بسیار کمتر و از سویی صدور مجوز! و برگزاری همایش با جمع کردن هواداران از شهرستانها در ورزشگاه.

امیدواریم مسئولان ذیربط در اسرع وقت نسبت به پیگیری این تخلف محرز انتخاباتی اهتمام و شائبه و شایعات موجود سطح کشور در باره انتخابات پیش رو را رفع نموده و برای اعتبار نظام بکوشند.

در این راستا ما به عنوان اعتراض به بروز و اِعمال سیاست چندگانه و برای صیانت و حمایت از حقوق مردم و پیشگیری از بروز مشکلات تبیین شده در متن، با وجود اشتیاق و اصرار فراوان همشهریان و هم استانی‌های عزیز در خوزستان به عنوان زادگاه مادری دکتر محسن رضایی، از برگزاری همایش انتخاباتیِ مشابه و در مقیاس وسیع پرهیز می‌نماییم، چون جان و مال و سلامتی مردم به عنوان بزرگترین سرمایه ما ارزشمندتر از کسب قدرت به هر بهایی است .

انتهای پیام.

خبرهای مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا