اخبار انجمنانتخابات

رأی دانشگاهیان به همتی

حمایت انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها از همتی

بیانیه اعلام حمایت انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها از دکتر عبدالناصر همتی

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت رشید و آگاه ایران
در حالی که ماه هاست، دلسوزان کشور، خود را برای برگزاری انتخاباتی در تراز جمهوریت نظام آماده می کردند و با ثبت نام در وزارت کشور نامزدی خود را اعلام نمودند، سوگمندانه نهاد شورای نگهبان با رویکردی گزینشی و بدون توجیه قانونی، اقدام به صحنه آرایی انتخابات نمود و به همین جهت افراد شایسته ای را که قبلا حسن نیت و توانمندی آنها در صحنه های مختلف اثبات شده بود، بدون بیان دلایل احراز صلاحیت نکرد.
این نحوه تصمیم گیری شورای نگهبان، منجر به جفا به حقوق ملت و داوطلبان ریاست جمهوری شد و علیرغم دستور به جبران تضییع حقوق، اقدامی حاصل نشد.

با وجود این، در حین تبلیغات و ارائه برنامه های انتخاباتی، دو تن از تأیید صلاحیت شدگان شورای نگهبان که از قبل در فهرست نامزدهای معرفی‌شده از سوی احزاب عضو جبهه اصلاحات ایران نبودند؛ لکن از فعالان و دلسوزان کشور بودند، در شعارها و برنامه های خود قرابت مناسبی با رویکردهای اصلاح طلبانه نشان دادند و توانستند ندای خاموش بخش های قابل توجهی از جامعه محذوف ایران و صدای بی قدرتان جامعه باشند.

۱- توجه بنیادین و نگاه علم محور و تخصصی به ریشه بحران های اقتصادی و اجتماعی کشور برای دستیابی به توسعه پایدار و عدالت محور؛
۲- عدم شعارزدگی و پرهیز از وعده های غیر منطبق با واقعیت های اقتصادی و بودجه ای کشور؛
۳- توجه باورمندانه نه متظاهرانه به شاخصه های توسعه سیاسی و آزادی ها و حقوق مدنی و
۴- از همه مهمتر تاکید بر دیپلماسی تعامل مؤثر با جهان و تنش زدایی منطقه ای برای دستیابی به محیط داخلی امن جهت توسعه و رشد اقتصادی، از جمله عواملی بود که هر صاحب خردی را بر آن می داشت تا به تأمل در برنامه های ایشان بپردازد.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌های سراسر کشور با پیشینه فعالیت قریب به ۴ دهه و حضور تعیین‌کننده در صحنه های حساس کشور و عضویت صدها نفر از اساتید برجسته در رشته های گوناگون علمی، ضمن اعتراض به شرایط حاکم و نتایج احراز صلاحیت ها و عملکرد شورای نگهبان، با تحلیل شرایط پیش رو و احساس دغدغه نسبت به سرنوشت کشور و در جهت حفظ و تقویت نهادهای دموکراتیک و انتخابی و اتخاذ رویکردهای علمی در حکمرانی، بویژه در عرصه های اقتصادی و سیاست خارجی به عنوان دو اولویت اساسی؛ حمایت خود را از جناب آقای دکتر عبدالناصر همتی استاد تمام اقتصاد دانشگاه تهران اعلام می دارد.

امید است ملت فهیم ایران در روز جمعه ۲۸ خرداد ماه با مشارکت در انتخابات و رای هوشمندانه خود به همتی فرصت های بهبود مناسب تری پیش چشم جوانان و نسل آینده میهن عزیزمان در آستانه قرن پانزدهم بگشایند و مانع کشیده شدن ایران عزیز به ورطه‌ی هولناک افراط گرایی و تحجر شوند.

گرچه زمینه ها و امکانات وسیعی جهت پیروزی قطعی کاندیدایی خاص فراهم شده و بسیاری از دغدغه‌مندان به مثمرثمر بودن این تلاش ها و حمایت ها با دیده‌ی تردید نگاه می‌کنند؛ لکن با رویکردی الهام بخش و امیدوار به آینده خود را مأمور به انجام تکلیف اجتماعی می دانیم و نتیجه را به خداوند قادر متعال می‌سپاریم.

به امید ایرانی توسعه‌یافته، آباد و آزاد

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌های سراسر کشور
۲۶ خرداد ۱۴۰۰

خبرهای مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا