دانشگاهصنفی

بهزاد قره یاضی رئیس انجمن ایمنی زیستی درگذشت/ تسلیت انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها به مناسبت درگذشت ایشان

انا لله و انا الیه راجعون

دکتر بهزاد قره یاضی عضو هیات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران و رئیس انجمن ایمنی زیستی صبح امروز بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. وی یکی از بیوتکنولوژیست های سرشناس کشور بود و طی سالهای فعالیت خود همواره برای ارتقای سطح علمی و فناوری کشور در حوزه زیست فناوری تلاشهای زیادی کرد.

قره یاضی دارای مدرک فوق دکتری ژنتیک گیاهی (مهندسی ژنتیک) از موسسه بین المللی تحقیقات برنج فیلیپین بود و تاسیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، ارائه اولین طبقه بندی علمی برنج های ایرانی با استفاده از نشانگرهای دی ان آ در سطح جهان، ایجاد اولین گیاه تراریخته ایرانی از طریق مهندسی ژنتیک، ثبت دو ژن در بانک های ژن بین المللی به نام جمهوری اسلامی، انتشار بیش از ۲۳۰ مقاله علمی در نشریات معتبر داخلی و بین المللی و همایشها و سمینارهای داخلی و خارجی را در کارنامه علمی و تحقیقاتی خود داشت.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها با صدور بیانیه ای درگذشت ایشان را تسلیت گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم انالله و انا الیه راجعون کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالجلالِ والاکرامِ

فقدان استاد عالم ، با اخلاص ،فرزانه، شجاع و خستگی ناپذیر ، دکتر بهزاد قره یاضی مصیبتی بزرگی برای دانشگاهیان، خصوصاً انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها بود. این ضایعه اسفناک را به جامعه دانشگاهی، انجمنهای اسلامی مدرسین دانشگاه ها ی سراسر کشور ، همکاران، شاگردان و ارادتمندان آن مرحوم و به ویژه به خانواده داغدار ایشان تسلیت عرض می کنیم.

دکتر قره یاضی یکی از چهره های تأثیرگذار در عرصه های علمی و سیاسی کشور بود و در دوران عمرپربرکت خود علاوه بر مناصب مهم علمی و اجرایی، بنیانگذاری و دبیری تشکل ریشه دار انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه گیلان را نیز عهده داربودند که حاصل همه آن تلاشهای صادقانه و خالصانه نامی ماندگارو نامیرا ست که تا سالیان دور در خاطره دانشگاهیان زنده خواهد ماند. از خداوند متعال ، رضوان الهی و علومقام برای آن فقید سعید مسئلت می نماییم.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها

خبرهای مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا